O MNIE

Moją pasję do jogi zawdzięczam dwóm zupełnie odmiennym aktywnościom: pracy w korporacjach oraz miłości do koni. Pracy - z racji ciągłych stresów, a koniom - przez fatalną postawę ciała, która uniemożliwiała mi dalsze postępy w jeździectwie.
Już po kilku zajęciach jogi zauważyłam permanentną odmianę nastroju, a po systematycznych ćwiczeniach także poprawę sylwetki (do ideału wciąż jeszcze daleko, ale postępy motywują do dalszej pracy:-)). Budowa mięśni posturalnych to oczywiście podstawa, ale ogromny wpływ w moim przypadku miała świadomość własnego  ciała, której zdecydowanie brakowało mi przed kontaktem z jogą, a która jest niezbędna do kształtowania nawyku prawidłowej postawy ciała. Ponadto systematycznie ćwicząc jogę odkryłam, że wpływa ona na wiele innych aspektów zdrowia psychofizycznego, tj. pracę układu oddechowego, kostno-mięśniowego, a nawet nerwowego, pokarmowego czy hormonalnego.

Odkrycia te sprawiły, że pokochałam zajęcia jogi na dobre i postanowiłam dzielić się tą wiedzą z innymi. W 2017 zdobyłam uprawnienia Instruktora Rekreacji Ruchowej o specjalności Hatha Joga (kurs organizowany przez Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej w Toruniu), a w 2019 roku ukończyłam studia podyplomowe o kierunku Joga i Relaksacja na Wydziale Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Regularnie śledzę też poczynania Stowarzyszenia Jogi Akademickiej, które jest dla mnie inspiracją i kopalnią wiedzy na temat badań naukowych nad jogą.


Mądrość życiowa, którą uwielbiam:

"Twoja siła jest proporcjonalna do umiejętności relaksowania się"
[David Allen]

fot. Anita Bartlejewska

Dziękuję za piękne zdjęcia...

KONTAKT

W razie pytań zapraszam do kontaktu
Tel.: 781320963
asananamacie@gmail.com


Administratorem danych osobowych jest AsanaNaMacie.pl. Dane wpisane w formularzu kontaktowym lub w wiadomości email będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie zgodnie z Polityką Prywatności.
Polityka Prywatności.
Copyright © 2019 AsanaNaMacie.  All Rights Reserved
Copyright © 2019 AsanaNaMacie Beata Walkiewicz.
All Rights Reserved